More Languages

English Nederlands Francais Espagnol italiano portuguese norwegian japanese svenska polski russian chinese dansk korean turkish eesti arabic suomi

Online Shop

Press Area

Schloss Marienburg © Patrice Kunte

Schloss Marienburg

Region wypoczynkowy Hanower

Aktywnie obcować z naturą i kulturą

Poznaj region wokół Hanoweru

Na odkrywczej wyprawie

Na żagle nad jezioro Steinhuder Meer, rowerem górskim przez pasmo Deister, czy kajakiem po rzece Leine: Region Hanower oferuje szeroki wybór atrakcyjnych celów wycieczkowych. Na jego północnym zachodzie leży Steinhuder Meer. Na tym akwenie o powierzchni 32 kilometrów kwadratowych można zażyć każdej przyjemności. Trendowym sportem jest szybki kitesurfing. Spokojniej jest natomiast na wycieczce tradycyjną drewnianą jolką, tzw. „wycieczkowcem“ („Auswanderer“), na wyspę Wilhelmstein. W rejs zupełnie innego rodzaju wyrusza statek „Wappen von Hannover“, z którego podczas podróży przez cały Region rzeką Leine i Kanałem Śródlądowym można podziwiać krajobrazy z niecodziennej perspektywy. Region Hanower jest rajem dla miłośników koni – czy to posiadających własnego wierzchowca, czy dosiadających wypożyczonego w jednym z licznych gospodarstw konnych, czy też preferujących przejażdżkę bryczką w miłym towarzystwie.

Śladami królów

Zamek Marienburg wznosi się naszczycie góry w pobliżu miasta Pattensen jak prawdziwy zamek z bajki. Dawna siedziba hanowerskich królów z rodu Welfów widoczna jest w całym Calenberger Land. Wspaniała budowla w stylu neogotyckim została wzniesiona w połowie XIX w. przez króla Jerzego V jako prezent dla żony Marie. Salony mieszkalne ostatniej pary królewskiej zostały odrestaurowane i udostępnione do zwiedzania z przewodnikiem. Latem czeka na gości jazz, rock i muzyka klasyczna na żywo oraz oferta kulinarna w byłych stajniach królewskich. Ślady książąt i królów hanowerskich prowadzą następnie do pałacyku Fürstenhaus Herrenhausen. Tutaj eksponowane są kosztowne meble, obrazy, porcelana i rzeźby ze zbiorów byłych władców. Głębsze wejrzenie w historię wyniesienia Księstwa Calenberg do Królestwa Hanower oferują zbiory Muzeum Historycznego przy Hoher Ufer.

Po regionie na dwóch kółkach

Region Hanower wybudował w ścisłej współpracy ze swoimi 21 gminami 1.000-kilometrową sieć ścieżek rowerowych: region rowerowy. Tworzy go 15 oznakowanych szlaków, które rozpoczynają się nad jeziorem Maschsee w Hanowerze i rozchodzą się gwiaździście przez tereny zielone na obrzeżach miasta aż do rozległych podmiejskich terenów rekreacyjnych w Regionie i dalej, do sąsiedzkich powiatów wiejskich. Podróż wokół Regionu umożliwia długi na 160 km „Zielony pierścień“. Znajdująca się na tej trasie wysoka na 173 m góra Benther Berg na pograniczu gmin Ronnenberg i Gehrden jest najwyższym wznieniesiem na skraju miasta Hanower. Jeszcze wyżej prowadzi 100-kilometrowej długości trasa okrężna na wzgórzach Deister. Szczyt zalesionego pasma na południe od Hanoweru leży na wysokości 405 m.