Konsulat
Dr. Volker Schmidt
+49 511 / 8505-219
E-Mail

Visit Hannover in your language

English Nederlands Francais Espagnol italiano portuguese norwegian japanese svenska polski russian chinese dansk korean turkish eesti arabic suomi

Online Shop

Press Area

Eisbär vor Yukon Bay Kulisse © Erlebnis-Zoo Hannover

Zoologisk Have Hannover

CEL WYCIECZKI

Interaktywne Zoo w Hanowerze

Dookoła świata w jeden dzień: Siedem starannie wykonanych parków krajobrazowych z ponad 2000 zwierząt co roku zachwyca wielu gości.

Co powiecie na safari z pobliżu afrykańskiej rzeki Zambezi z obserwacją lwów, nosorożców, żyraf i zebr? A może wyprawa na daleką północ, do kanadyjskiej zatoki Yukon Bay, gdzie przechadzają się wilki, niedźwiedzie polarne i foki? A może lepiej do Kibongo – świata małp człekokształtnych? Zaledwie kilka kroków dalej położone są Indie, gdzie w bajkowym pałacu w dżungli spacerują małe słoniątka z matkami.

Najciekawsze propozycje dla dzieci i dorosłych:

  • zachwycające spotkania ze zwierzętami
  • przejażdżka łodzią i jazda na sankach – wliczone w cenę biletu wstępu
  • co godzinę pokazy i pokazowe karmienie
  • tematyczna gastronomia do spróbowania
  • zakupy z całego świata
  • informacyjne oprowadzania poznawcze (za dopłatą)

Outback i farma Meyera

Na australijskim lądzie pod nogami kangurów, wombatów i innych zwierząt w powietrze wzbija się czerwony piasek, a w krainie dzieci Mullewapp kozy, alpaki i owieczki czekają na codzienne głaskanie. Kto jeszcze po tylu przygodach chce wrócić do Dolnej Saksonii, to farma Meyera z krowami, kucykami i gęśmi jest dla niego idealnymi miejscem.

Zambezi - łódką przez Afrykę

Afrykańskie przeżycia wszystkimi zmysłami: podczas pełnego przygód rejsu po Zambezi hipopotamy, nosorożce, flamingi i pelikany wydają się być tak blisko, że można je chwycić. W parku przygód o powierzchni około 49 000 m² czają się lwy obok żyraf, strusie i antylopy maszerują po szerokich wybiegach, a zwinne surykatki kontrolują otoczenie.

Bajeczny pałac w dżungli

Dzięki pałacowi w dżungli ożyła indyjska bajka. Tutaj znajdują się ruiny pałacu z głębokiej części Indii. Porośnięte mury, akwedukty i posągi są od pokoleń skazane na zniszczenie. Tam, gdzie niegdyś rządzili potężni maharadżowie, kąpią się dzisiaj słonice z małymi. Królewskie tygrysy rządzą razem z lampartami i świętymi małpami człekokształtnymi swoją bajkową krainą.

Puszcza wzywa – Yukon Bay

Kanada – jedna z największych przygód! Głębokie lasy, skaliste wąwozy, romantyka poszukiwaczy złota, dziewicze miasteczka portowe i fauna tuż obok: oto Yukon Bay! Ta wyjątkowa kraina ma wielkość 22 000 m2, znajdują się w niej rzeki, zatoka morska, a przede wszystkim fascynujący świat podwodny: tutaj pod wodą można spotkać niedźwiedzie polarne, foki i pingwiny! Na całym świecie niewiele ogrodów zoologicznych zapewnia gościom takie widoki...

Różnorodność gastronomii

Każdy świat tematyczny oferuje niezwykłe potrawy w swojej atmosferze - hamburgery z mięsem z bizona w hali targowej w Yukon, potrawy sezonowe, jak szparagi, śledzie matias lub jarmuż w zajeździe Meyera, chrupiące warzywa z woka w pałacowym bistro lub domowe lody w lodziarni Luigi Amarone.

Oferta zmienia się w zależności od sezonu.

Menschen und Pelikane. © Erlebnis-Zoo Hannover