Hannover Marketing und Tourismus GmbH

Hanower serdecznie wita Polskę!

W marcu Polska gości w Hanowerze i prezentuje się jako kraj partnerski na targach CeBIT, najważniejszym na świecie wydarzeniu międzynarodowym w dziedzinie gospodarki cyfrowej.

For press purposes: image in printable resolution (300dpi)
Copyright: HMTG /Martin Kirchner

Ale Hanower godny jest uwagi nie tylko jako miejsce targów: gości oczekuje tu kultura na najwyższym poziomie, bogate możliwości zakupów i spędzania wolnego czasu oraz liczne atrakcyjne imprezy. Ponadto znany jako zielone miasto Hanower zaprasza do wypoczynku w lesie miejskim, w Zoo, nad jeziorem Maschsee i w słynnych Ogrodach Królewskich w Herrenhausen. Dolnosaksońską stolicę cechują interesujące kontrasty – od przyszłościowej architektury i infrastruktury po atrakcyjne tereny wypoczynkowe w regionie.

Około 40 teatrów o różnym profilu, Opera Państwowa oraz liczne muzea i galerie przyciągają co roku do miasta setki tysięcy miłośników sztuki i kultury dzięki najwyższej klasy wystawom i spektaklom. W centrum aż dwa z najbardziej popularnych deptaków handlowych w Niemczech – Georgstraße i Bahnhofsstraße – zapraszają na nieograniczone zakupy. A uliczne kawiarenki i tradycyjne knajpki na malowniczej starówce, którą charakteryzują budowle w stylu ceglanego gotyku, pozwalają zakończyć handlowy maraton miłym relaksem. W najbardziej zielonym mieście Niemiec znakomicie można wypocząć także w licznych oazach przyrody. Możliwości spaceru i jazdy na rowerze czy łyżworolkach oferuje zarówno największy las miejski w Europie – Eilenriede – jak i nabrzeże jeziora Maschsee. Żaglówki na błękitnej toni i palmy wdłuż nabrzeżnej promenady nadają położonemu w centrum miasta akwenowi śródziemnomorskiego uroku. Na spacer warto wybrać się także do Ogrodów Królewskich w Herrenhausen, których atrakcją są ukryte w zieleni zakątki, kilometry bukszpanowych żywopłotów, pluskające fontanny i pozłacane posągi.

Ogrody te, założone przed 300 laty przez elektorową Zofię na wzór francuski, dzisiaj zaliczają się do najważniejszych i najpiękniejszych ogrodów barokowych w Europie. Od niedawna bogatsze są o jeszcze jedną atrakcję: Pałac Herrenhausen. Zniszczona w czasie II wojny światowej dawna letnia rezydencja Welfów, dopełniająca dziś wspaniały kompleks ogrodowy, służyć będzie jako centrum kongresowe i muzeum. W Hanowerze zawsze panuje pełnia sezonu: przez okrągły rok można tu bawić się i emocjonować podczas wydarzeń sportowych, koncertów plenerowych czy festynów ludowych. Magnesem przyciągających publiczność z całego świata są takie imprezy jak festyn strzelców kurkowych, festyn letni nad jeziorem Maschsee czy międzynarodowy konkurs sztucznych ogni w Ogrodach Królewskich w Herrenhausen. Tereny rekreacyjne wokół Hanoweru, na przykład nad jeziorem Steinhuder Meer, w paśmie wzgórz Deister, w regione Calenberger Land czy w dolinie rzeki Leine, oferują każdemu, od malucha po seniora, różnorodne możliwości spędzania czasu wolnego.

A podczas zakupów można w licznych miasteczkach Regionu zanurzyć się w uroczą atmosferę zaułków obramowanych wiekowymi szachulcowymi kamieniczkami. Od ponad 60 lat Hanower cieszy się międzynarodową renomą jako miejsce targów i kongresów. Przez cały rok targi o światowym znaczeniu, takie jak HANNOVER MESSE, EMO czy CeBIT – najważniejsze na świecie wydarzenie międzynarodowe w dziedzinie gospodarki cyfrowej – przyciągają do miasta miliony gości. Dzięki niepowtarzalnemu połączeniu targów, konferencji, odczytów, eventów korporacyjnych i salonów branżowych CeBIT jest siłą napędową wydajnych kontaktów handlowych i sukcesu gospodarczego. Targi CeBIT 2013 odbędą się od 5 do 9 marca z podziałem na cztery platformy tematyczne: CeBIT pro, CeBIT gov, CeBIT life i CeBIT lab. Dalsze wiodące imprezy targowe – takie jak DOMOTEX, LIGNA, BIOTECHNICA, CeMAT czy Targi Pojazdów Użytkowych IAA Nutzfahrzeuge – eksponują regularnie znaczenie hanowerskich targów jako ważnego inspiratora rozwoju gospodarczego. Goście korzystają ze znakomitej infrastruktury, centralnego położenia geograficznego w Europie i perfekcyjnych połączeń z europejską siecią komunikacyjną.

Lotnisko w Hanowerze oferuje bezpośrednie loty do ponad 100 portów lotniczych, a do wszystkich większych niemieckich miast można szybko dotrzeć dzięki autostradom i sieci kolejowej Intercity-Express, uzupełnianej przez system kolei aglomeracyjnej.

Dalsze informacje znajdą Państwo pod adresami www.visit-hannover.com/en i www.hannover.de/pl Zdjęcia do użytku redakcyjnego znajdą Państwo pod adresem www.hannover.de/photodownload Odwiedźcie nas na ITB w hali 6.2 a i przekonajcie się sami, jakim potencjałem dysponuje Region Hanower!