Consulate
Günter Tallner
+49 511 / 89858627
E-Mail

More Languages

English Nederlands Francais Espagnol italiano portuguese norwegian japanese svenska polski russian chinese dansk korean turkish eesti arabic suomi

Press Area

ICE © Deutsche Bahn

ICE

Centralne położenie

Hanower w centrum

Atrakcyjne położenie w węzłowym punkcie ...

... europejskiej sieci komunikacyjnej jest jednym z licznych atutów, jakimi dysponuje centrum gospodarcze Hanower. Żaden inny niemiecki region wielkomiejski nie jest położony tak centralnie. Wysokie inwestycje we wszystkie rodzaje transportu i najnowocześniejsze systemy sterowania przepływem ruchu gwarantują jego płynność oraz znakomitą osiągalność miasta.

W Hanowerze krzyżują się najważniejsze niemieckie i europejskie autostrady, zarówno w kierunku wschód-zachód jak i północ-południe. Dzięki temu Hanower dysponuje szybkimi połączeniami z portami krajowymi i międzynarodowymi oraz lotniskami transkontynentalnymi, a także z ogólnoniemieckimi centrami gospodarczymi.

Stale rośnie także rola Hanoweru jako węzła komunikacyjnego w kolejowym transporcie towarowym. Obroty wzrosły po raz kolejny wraz z uruchomieniem centrum transportu towarowego w Hanower-Lehrte (GVZ), a dworzec przetokowy w Seelze zalicza się do niemieckiej czołówki.

Kanał Śródlądowy jest ważną drogą komunikacyjną łączącą zachodni system dróg wodnych składający się z Rodanu, Renu i Ruhry oraz kanałów Holandii z Magdeburgiem i Berlinem na wschodzie. W Hanowerze stoją do dyspozycji cztery wydajne porty śródlądowe z własnymi bocznicami kolejowymi.

Hannover Airport zalicza się do najważniejszych lotnisk Północnych Niemiec i dzięki pracy non stop przez 24 godziny oferuje warunki do nocnych lotów interkontynentalnym bez ograniczenia ładowności. 90.000 startów i lądowań rocznie świadczy o znaczeniu hanowerskiego lotniska dla wszystkich ważnych europejskich centrów gospodarczych oraz dla lotów turystycznych do większości celów południowoeuropejskich.

Wiodące centrum logistyki

Centralne położenie i wydajne połączenie z ogólnoniemiecką i europejską siecią komunikacyjną dają Regionowi ważne atuty strategiczne w dziedzinach zaopatrzenia, magazynowania i dystrybucji. W ciągu kilku godzin można stąd osiągnąć 90.000 potencjalnych klientów, co odpowiada mniej więcej jednej piątej ogólnej liczby mieszkańców krajów UE. Tym samym Region Hanower jest wiodącym centrum branży logistycznej w Północnych Niemczech.

Szybko i wygodnie w regionie

Przewoźnik Großraum-Verkehr Hannover (GVH)  dysponuje nowoczesną siecią transportu miejskiego, szybkiej kolei miejskiej (S-Bahn) i autobusów podmiejskich. Dla pożytku 1,2 miliona mieszkańców Regionu Hanower, gości i turystów współpracują ze sobą przedsiębiorstwa: üstra Hannoversche Verkehrsbetriebe AG, RegioBus Hannover GmbH, DB Regio AG i metronom Eisenbahngesellschaft mbH.