Il consolato

Dr. Giorgio Taborri
Tel. +49 511 / 283790
E-Mail

Visit Hannover in your language

English Nederlands Francais Espagnol italiano portuguese norwegian japanese svenska polski russian chinese dansk korean turkish eesti arabic suomi

Personale qualificato

Online Shop

Press Area

kestnergesellschaft © kestnergesellschaft

kestnergesellschaft

Sztuka indoor i outdoor

Miłośnicy sztuki i osoby zainteresowane historią mogą spędzić wiele dni w hanowerskich galeriach i muzeach.

Eksponaty bez granic

Ale i tym, którzy przy ładnej pogodzie wolą przebywać na świeżym powietrzu, sztuka towarzyszy na każdym kroku. Ponadto liczne wystawy i atelier zachęcają do kulturalnych wycieczek po regionie.

Wszystkie epoki na wyciągnięcie ręki

Wielkie nazwiska, takie jak Picasso, Nolde czy Klee, czekają na Państwa w Muzeum im. Sprengla w Hanowerze, położonym bezpośrednio nad jeziorem Maschsee. Także Towarzystwo im. Kestnera (kestnergesellschaft), Towarzystwo Wspierania Sztuki (Kunsterverein) i fundacja Ahlers Pro Arte/Kestner Pro Arte zaliczają się do muzeów sztuki współczesnej o ponadregionalnej renomie. Na nabrzeżu rzeki Leine imponujące Nany (dziewczyny) autorstwa Niki de Saint Phalle zapraszają na „Milę rzeźby“, ciągnącą się wzdłuż ulic Brühlstraße i Leibnizufer. Muzeum Narodowe w Hanowerze, na które składają się działy prehistorii i etnografii, galeria obrazów oraz akwarium, jest chętnie odwiedzane przez całe rodziny. Także Muzeum im. Augusta Kestnera, prezentujące sztukę antyczną i staroegipską, przyciąga na równi młodych i starych. Zbiory Muzeum im. Wilhelma Buscha, Niemieckiego Muzeum Karykatury i Grafiki Krytycznej, to sztuka z czterech wieków puszczająca oko do całej rodziny. Tutaj zadomowieni są Max & Moritz oraz inne znane postaci, które wyszły spod pióra Wilhelma Buscha. Prawdziwą skarbnicą wiedzy o historii landu i miasta jest Muzeum Historyczne. Na kulturalne wyprawy odkrywcze po regionie zapraszają stowarzyszenia wspierania sztuki. W Gehrden, Langenhagen i innych miastach organizowane są regularnie wizyty w atelier, wykłady i różnorodne wystawy.

W przestworzach i na torach

Zwei Kinder vor einer Flugzeugturbine. © Hannover Airport

W szybie Klosterstollen, w przysposobionej dla turystów dawnej kopalni węgla w Barsinghausen, goście zaopatrzeni w hełmy i ochronne płaszcze mogą wyruszyć śladem „czarnego złota“.  W Muzeum Torfu przy pałacu Landestrost w Neustadt nad Rübenberge można zobaczyć, jak żyli przed setkami lat osadnicy wydobywający torf. Muzeum Lotnictwa w Laatzen to właściwy adres dla miłośników historii techniki, którzy mogą tu poszybować duchem w przestworza. Wiele historycznego żelaza podziwiać można także w Muzeum tramwajów w Sehnde-Wehmingen, gdzie niektóre oldtimery na szynach są w eksploatacji jeszcze do dziś.