Il consolato

Dr. Giorgio Taborri
Tel. +49 511 / 283790
E-Mail

Visit Hannover in your language

English Nederlands Francais Espagnol italiano portuguese norwegian japanese svenska polski russian chinese dansk korean turkish eesti arabic suomi

Personale qualificato

Online Shop

Press Area

Innenhof mit Menschen © Hugos

Ernst-August-Carree

Pomiędzy restauracją i tanecznym parkietem

Gastronomiczne bogactwo w Regionie Hanower obejmuje ofertę od wykwintnej haute cuisine do solidnej kuchni mieszczańskiej.

Raz solidnie, raz wyrafinowanie

Z natury rzeczy w mieście targowym, jakim jest stolica landu, można często spotkać specjały międzynarodowe, a ich wachlarz sięga od Afganistanu po Zjednoczone Emiraty. Wśród restauracji nie brak i tych najbardziej renomowanych, które trafiły do przewodników kulinarnych.

Specjały z regionu

 

Tradycyjna kuchnia dolnosaksońska jest na ogół solidna. Specjałem jest węgorz z wędzarni nad Steinhuder Meer. Jarmuż z ostro doprawioną kiełbaską uchodzi za klasykę w porze jesiennej. Do potraw regionalnych zalicza się także zestaw wędlin, najlepiej poprzedzony weselną zupą. Tradycyjnym deserem jest krem à la Welfowie, wspomnienie po okresie królestwa. Położony na północny wschód od Hanoweru Burgdorfer Land słynie z uprawy szparagów. Hanowerczycy potrafią docenić miejscowe produkty, które oferowane są w szerokim asortymencie w hanowerskiej Hali Targowej, bezpośrednio u producentów, oraz na 60-ciu cotygodniowych targach w regionie.

Nocne Marki mile widziane

Kiedy w Hanowerze dzień chyli się ku końcowi, do życia budzą się nocne lokale. Rock, house czy hip hop to tylko przykłady różnorodnej muzyki w dyskotekach i klubach, w knajpach, koktajlbarach i nocnych kawiarniach. Wieczorem warto wyruszyć na przykład w kierunku Raschplatz – „Osho“, „Studio 6“ czy „Palo Palo“ nadają tutaj ton. Jednak życie nocne nie ogranicza się tylko do metropolii. Także w miastach i miasteczkach w regionie zabawa trwa do białego rana. Takie knajpy i dyskoteki jak „Farmers Inn“ w Uetze czy „Brandente“ w Burgdorf zaliczają się do najbardziej kultowych adresów życia nocnego wokół Hanoweru.