Il consolato

Dr. Giorgio Taborri
Tel. +49 511 / 283790
E-Mail

Visit Hannover in your language

English Nederlands Francais Espagnol italiano portuguese norwegian japanese svenska polski russian chinese dansk korean turkish eesti arabic suomi

Personale qualificato

Online Shop

Press Area

Visit Hannover - Obama, Merkel, Cameron, Hollande, Renzi (Bild: Bundesregierung / Guido Bergmann) © Bundesregierung / Guido Bergmann

David Cameron, Barack Obama, Angela Merkel, François Hollande e Matteo Renzi

Herrenhausen – moje życie

Swój najwspanialszy klejnot miasto zawdzięcza niecodziennej kobiecie: znany na całym świecie Ogród Barokowy stworzyła Zofia Palatyńska, elektorowa Hanoweru w latach 1692-1714.

Kultura ogrodnicza z trzech stuleci

Rozciągający się na długości 2 km zespół ogrodowy, składający się z Ogrodu Barokowego i utrzymanego w stylu angielskim krajobrazowego Ogrodu Jerzego, jest przykładem kultury ogrodniczej na przestrzeni trzech epok. Na przeciw nich leży Ogród Górski, który z czasem przekształcił się w ogród botaniczny międzynarodowej klasy. Tutaj można przez cały rok podziwiać urodę kwiatów 500-800 orchidei.

Wielki Ogród – zielony salon

Tak jak ongiś król i jego świta, tak dziś turyści spacerują z przyjemnością w Ogrodzie Barokowym pomiędzy kolorowymi rabatami tak zwanego wielkiego parteru, rzęsiście oświetlonego w letnie wieczory. Fontanny pluszczą w romantycznych zakątkach, a Wielka Fontanna robi wielkie wrażenie słupem wody sięgającym 70 metrów wysokości.

Latem ogród staje się wymarzoną scenerią festiwalu Festwochen Herrenhausen, obejmującego spektakle teatralne, musicale i koncerty. Podczas międzynarodowego konkursu sztucznych ogni pirotechnicy malują na niebie wspaniałe obrazy. W ramach „Małego festynu w Wielkim Ogrodzie” tancerze, mimowie i muzycy ożywiają liczne, rozrzucone na całym terenie sceny. Sezon kulturalny nie kończy się z nastaniem chłodniejszych pór roku – wówczas program wypełniają koncerty klasyczne i wieczory varieté w budynkach galerii i oranżerii.

Czarownie i stylowo

W Herrenhausen znajduje się ostatni dowód miłości światowej sławy artystki Niki de Saint Phalle do mieszkańców miasta: LA GROTTE. To niepowtarzalne dzieło powstało w liczącej 325 lat grocie w Ogrodzie Barokowym i jest miejscem magicznym, przyciągającym wielbicieli Niki z całego świata. Mozaiki z odłamków lustra, kolorowych szkieł i kamyków kreują fascynujący, zmysłowy świat. Nieustannie zmieniające się oświetlenie stwarza niepowtarzalny nastrój, który udziela się zarówno dzieciom jak i dorosłym.

indirizzo

  • Herrenhäuser Straße 4
  • 30419 Hannover

Altre info su questo argomento