Il consolato

Dr. Giorgio Taborri
Tel. +49 511 / 283790
E-Mail

Visit Hannover in your language

English Nederlands Francais Espagnol italiano portuguese norwegian japanese svenska polski russian chinese dansk korean turkish eesti arabic suomi

Personale qualificato

Online Shop

Press Area

Maschsee © HMTG / Udo Segreff

Das Südufer des Maschsees

CEL WYCIECZKI

Jezioro Maschsee

Jeden z najpopularniejszych celów wycieczek i terenów wypoczynkowych w mieście: Jezioro Maschsee w centrum miasta przyciąga miłośników sportów wodnych, a także osoby, które chcą pospacerować, pojeździć na rowerze lub pobiegać.

 

Hanowerczycy wypoczywają przy swoim wodnym raju: Jezioro Maschsee o wielkości 0,8 kilometrów kwadratowych to znany daleko poza rogatkami miasta cel wycieczek, na pewno jeden z najpopularniejszych w Hanowerze.

Sztuczne jezioro, utworzone w latach 1934-1936 w oczku rzeki Leine, przyciąga miłośników sportów wodnych oraz wszystkich, którzy chcą pospacerować, pojeździć na rowerze lub pobiegać po przybrzeżnych ścieżkach o długości ok. 6 kilometrów. W ostatnich latach jest to również coraz popularniejsze miejsce spotkań rolkarzy.

Aktywnie na, przy i w jeziorze Maschsee

Na Maschsee odbywają się regaty oraz inne wyścigi łodzi, takie jak coroczne wyścigi smoczych łodzi oraz wiele innych zawodów w sportach wodnych. Na wysokości Muzeum Sprengel znajduje się wypożyczalnia łodzi oraz szkoła pływania na jachtach i żaglówkach, podobnie jak przy ulicy Altenbekener Damm obok restauracji i kawiarni. Po przeciwnej stronie znajdują się stanice klubów kajakarskich i wioślarskich oraz stanica miejska dla uczniów. Oprócz żeglowania, wiosłowania, pływania rowerem wodnym lub surfowania, w jeziorze Maschsee można również popływać: Na południowym brzegu znajduje się plaża Maschsee.

Żegluga na Maschsee

Również osoby, które nie uprawiają sportów wodnych, mogą poznać Maschsee ze statku: statki pasażerskie üstra, pływające latem na trasie Nordufer - Südufer - Maschseequelle - Westanlieger - Stadion - Nordufer, można również wynająć na wycieczki przy kawie lub imprezy. Maschseequelle to zresztą nie jest prawdziwe źródło - tutaj kiedyś do jeziora wpływała oczyszczona woda z Leine. Dzisiaj woda do jeziora Maschsee pochodzi z czystych wód gruntowych z rozlewiska w Ricklingen.

Spacery, bieganie, jazda na rowerze i na rolkach

Pętla wokół jeziora o długości 6 km zachęca do spacerowania, biegania, jazdy na rolkach lub na rowerze. Spacerowicze mogą skorzystać z wielu różnych ogródków piwnych, kawiarni i restauracji, zapraszających na kawę z ciastkiem lub dobre jedzenie. Na północnym brzegu znajduje się wyjątkowo położony hotel z widokiem na jezioro.

Festyn nad jeziorem Maschsee: Imprezy nad jeziorem

Jedno z najważniejszych wydarzeń w sezonie imprez to coroczny festyn nad jeziorem Maschsee. Około dwóch milionów gości sprawia, że przez prawie trzy tygodnie najpiękniejszy brzeg Hanoweru przekształca się w ulicę imprezową i spacerową. Wokół jeziora przy wystawach sztuki, muzyce na żywo, programie dla dzieci i różnorodności kulinarnej każdy znajdzie coś dla siebie.