Consulate
Herr Sungchul Shin
+49 40 6 50 67 76 00

More Languages

English Nederlands Francais Espagnol italiano portuguese norwegian japanese svenska polski russian chinese dansk korean turkish eesti arabic suomi

Press Area

Ein Eisbär steht auf einer Plattform vor dem Gelände Yukon Bay. © Erlebnis-Zoo Hannover

Yukon Bay

Dla rodzin

Na safari wokół ziemskiego globu

Ponad 2.000 zwierząt z całego świata, porywające pokazy i możliwość zabawy czeka w pełnym atrakcji ZOO w Hanowerze.

Egzotyczne pejzaże

Tutaj można popłynąć łodzią wśród afrykańskich pejzaży rzeki Sambesi, wspiąć się na imponującą górę goryli, odkryć wspaniały pałac w dżungli i zanurzyć się w raju dla dzieci Mullewap. Szybkim krokiem postępuje budowa nowej strefy krajobrazowej Yukon Bay, łączącej elementy z Alaski i Kanady. Udostępniona została już jej pierwsza część – kopalnia złota, tartak i tętniący życiem plac dają prawdziwy posmak romantyki życia poszukiwaczy złota. Imponującej oferty hanowerskiego ZOO dopełnia tradycyjna dolnosaksońska farma Meyers Hof, gdzie podawane są rustykalne potrawy.

Fascynujące bogactwo gatunków

W rezerwacie bizonów w Springe zadomowionych jest 100 gatunków dzikich zwierząt i ptaków. Tajemnicze wilki, eleganckie wydry, pierwotne bizony i okazałe niedźwiedzie brunatne to tylko przykłady fascynującej różnorodności w zwierzyńcu rozciągającym się na powierzchni 90 hektarów. Podczas pokazów lotów w powietrze wzbijają się majestatycznie ptaki drapieżne.

Tiergarten w Hanowerze, w dzielnicy Kirchrode, był początkowo prywatnym terenem łowieckim księcia Jana Fryderyka. Dziś to ulubiony cel wycieczek na łono natury, cieszący oko starymi dębami, kasztanowcami i grabami. Biega tu wolno stado 200 saren i jeleni, a  dziki i dzikie konie można obserwować w zagrodach.

Podwodny świat i park wspinaczki

W hanowerskiej dzielnicy Herrenhausen goście napotkają na powierzchni 3.500 metrów kwadratowych biotopy od rzeki Leine przez Wyspy Karaibskie po okolice Amazonki. Muszle, płaszczki słodkowodne, czy też piranie – pierwsze tropikalne Sea Life w Niemczech zgromadziło ponad 5.000 podwodnych stworzeń. Od aktywnego spędzania czasu wolnego po trening menadżerów obejmuje oferta Hochseilgarten Springe, gdzie można balansować na pniach drzew i linach na wysokości do 20 m. Podobne atrakcje czekają w parku przygodowym Sea Tree w Mardorf nad jeziorem Steinhuder Meer.