Consulate
Herr Sungchul Shin
+49 40 6 50 67 76 00

More Languages

English Nederlands Francais Espagnol italiano portuguese norwegian japanese svenska polski russian chinese dansk korean turkish eesti arabic suomi

Press Area

Eilenriede © HMTG

Eilenriede

Hannover’ın Akciğeri

The Eilenriede

Hannover’ın kalbinde yer alan, Avrupa’nın en büyük şehir ormanı.

Hannover, yaklaşık 640 hektarlık bir yüzölçümüne sahip alanda, Avrupa’da bir şehrin kalbinde yer alan en büyük ormanına sahiptir. Bu orman Londra’daki Hyde Park’la veya Paris’teki Bologne in Paris’le bile karşılaştırılamaz. Bu yeşil akciğerler, Hannover’ın doğu bölümünde büyük ölçüde şehir merkezine yakın bir bölgede yer alır. Eilenriede elverişli patika ağı, yüzlerce dinlenme bankı, gölleri, güneşlenmeye uygun çimleri, çocuk oyun alanları ve orman misafirhaneleri ile, dinlenmek isteyen vatandaşların birçok ihtiyacını karşılamaktadır.

Orman, 600 yıldan bu yana şehrin mülkiyetindedir. Ticari ormanlık arazi 19. yüzyılda yerel bir dinlenme alanına dönüştürülmüştür. Hannover sakinleri, özellikle hafta sonlarını geçirdikleri bu ormanı sever ve korurlar. Eilenriede danışma kurulu, Hannover sakinlerinin sahip olduğu ayrıcalıklı bir özelliktir. Bu komite, 1950’lerin ortasında şehir ormanının ortasından geçen Messeschnellweg otoyolunun inşası şiddetli bir halk protestosuna neden olduğunda kurulmuştur. Gezginlerin, koşucuların ve bisikletçilerin varlığına rağmen Eilenriede’de birçok orman hayvanı yaşamaktadır. Geyikler, tilkiler, tavşanlar, sansarlar ve yarasalar bu hayvanlar arasında yer alır.