Consulate
Dr. Volker Müller
Tel: 0511 / 8505380
E-Mail

More Languages

English Nederlands Francais Espagnol italiano portuguese norwegian japanese svenska polski russian chinese dansk korean turkish eesti arabic suomi

Press Area

Download

Download: Hannover - ronduit uniek (PDF)

Altes Rathaus Hannover © HMTG

Altes Rathaus und Marktkirche

Turistik Yer

Eski Belediye Sarayı

M.Ö. 1500 yılına dayanan tarihi bir yapı.

Eski Belediye Sarayı’nın yapımı 100 yıldan uzun bir dönem boyunca devam etti. En eski bölümü (1410’dan) Schmiedestrasse’ye (Demirci Caddesi) bakar, pazarın yanında bulunan ve sonradan yapılan kanadı ise 13. yüzyıl ticaret odası temellerinin üzerine inşa edilmiştir. Hemen yanında Koebelinger Caddesi’nde bulunan kanat ise Belediye Sarayı eczanesinin bulunduğu bölgede olduğundan “Kimyacılar Kanadı” ("Apothekenflügel") olarak adlandırılır. Bu kanat sonradan, ünlü bir neogotik mimarı olan Conrad Wilhelm Hase tarafından yönetilen ve vatandaşlardan oluşan bir “eylem grubunun” tüm binayı yıkılmaktan kurtarmayı başarması sonucunda, 1844 yılında İtalyan Romanesk stilinde yeniden inşa edilmiştir. Hase daha sonra eşsiz gotik yan duvarları ve süslemeli frizleriyle diğer kanatları 1500’lerin orijinal stilinde renove etmesi için görevlendirilmiştir.

Prenslerin portreleri ve hanedan armalarının yanında, rakiplerin halat yerine yalnızca serçe parmaklarını kullandığı bir tür “halat çekme yarışmasına” benzeyen, Orta Çağ’ın ünlü oyunu “Luderziehen” rölyefleri de yer alır (“Fingerhakeln” adı verilen benzer bir oyun halen güney Almanya halk kültürünün güçlü bir parçasıdır). Schmiedestrasse’deki kemerli pencerenin sağ dış kısmında yer alan bu harikulade resim, ancak Eski Belediye Sarayı çevresinde “kırmızı çizgi” takip edilerek görülebilir.

adres

  • Karmarschstraße 42
  • 30159 Hannover