Frau Tina Voß
Tel: +49 511 69684817
E-Mail 

More Languages

English Nederlands Francais Espagnol italiano portuguese norwegian japanese svenska polski russian chinese dansk korean turkish eesti arabic suomi

Press Area

Shopping / Innenstadt © HMTG / Gerhardts

Shopping / Innenstadt

możliwość zakupów

Ekskluzywne zakupy w City

Centrum Hanoweru zajmuje czołową pozycję wśród najchętniej odwiedzanych pasaży handlowych Niemiec, co wykazały badania ilości przechodniów przeprowadzone w roku 2008.

Shopping – wygodnie i indywidualnie

Na Bahnhofstraße, łącznie z Promenadą Niki de Saint Phalle, zanotowano pewnej soboty (w godz. 12.00-13.00) 15.500 przechodniów, co jest najwyższą liczbą w całych badaniach – i plasuje Hanower przed takimi miastami jak Monachium, Stuttgart czy Kolonia. W rzeczy samej w niewielu miastach znajdzie się podobne zagęszczenie licznych punktów handlowych. W centrum reprezentowane są wszystkie branże handlu detalicznego.

Wokół placu Kröpcke …

… miejscowi i turyści czerpią korzyść z udanego mariażu drogich ekskluzywnych butików i kolorowego świata wielkich domów handlowych. Jesienią 2008 roku otwarta została galeria handlowa im. Ernsta Augusta, imponująca shopping mall ze 150 sklepami. Także na Promenadzie Niki de Saint Phalle, w Pasażu Kröpcke i w Galerii Luizy znajdujemy szeroki wybór towarów różnych branż na każdą życiową okazję. Szlachetna biżuteria i Haute Couture na przeciw opery przyciągają na Georgstraße, hanowerską ulicę ekskluzywnych sklepów. Najlepsze handlowe adresy w mieście znaleźć można także na pobliskich ulicach Luisenstraße, Theaterstraße i Königsstraße. Wszędzie restauracje i bistra zachęcają do przerwy w zakupach.

Urocza idylla na starówce

Szczególną przyjemnością są zakupy wokół Kościoła przy Rynku. Na starówce z malowniczymi domami z pruskiego muru turyści szybko poddają się urokowi miejsca. Bistra i knajpki, eleganckie butiki, galerie i sklepy z antykami, a także specjalistyczne sklepiki stwarzają niepowtarzalną atmosferę średniowiecznej idylli. Godny polecenia jest także pchli targ na nabrzeżu rzeki Leine – kultowe wydarzenie w każdą sobotę!

W cztery strony świata

Region oferuje nieoczekiwanie bogate możliwości zakupów także poza murami metropolii. Na północy na odkrycie czeka sympatyczne Wedemark z zachowanym historycznym sercem miasta, warto też wybrać się na nieśpieszne zakupy w centrach handlowych w Lehrte, na wschód od Hanoweru. Na południu kusi Springe na skraju pasma Deister, podczas gdy na zachodzie wycieczki warte jest miasto Wunstorf – także dzięki położeniu w sąsiedztwie jeziora Steinhuder Meer.