Consulate
Dr. h.c. Heino Johann Wiese
Tel: +49 511/98631080

E-Mail

Consulate
Fr. Margaretha Böhm
Tel: +49 5138/ 1007

E-Mail

More Languages

English Nederlands Francais Espagnol italiano portuguese norwegian japanese svenska polski russian chinese dansk korean turkish eesti arabic suomi

Press Area

View over Hannover © HMTG

View over the Maschsee lake

Hannover, Avrupa’nın Merkezinde Bir Zer

İç açıcı, huzur dolu kasabalar ve beldelerle çevrili, ekol oluşturan bir mimari ve alt yapıya sahip modern bir başkenttir Hannover; cazip zıtlıkların damgasını vurduğu bir kenttir.

40 kadar çeşitli tiyatro, birçok müze ve dünyaca ünlü Devlet Operası ziyaretçilerine yüksek seviyede heyecanlı anlar vaat etmektedir. Herrenhausen Bahçeleri, Masch Gölü’nün atmosferi, çok yönlü spor etkinlikleri, açık hava konserleri ve halk festivalleri de aynı şekilde insanları kendine çeken özelliklerdir.
Eski şehirde bulunan tablo güzelliğindeki mekanlar insanları buralarda hoş vakit geçirmeye davet etmekte ve Deneyim Hayvanat Bahçesi’ndeki egzotik manzaralar ailece gelen konukları büyülemektedir. Almanya’nın en uzun yaya bölgelerinden birisi yine burada alışveriş düşkünlerini beklemektedir. Steinhuder Gölü, Deister, Calenberger Bölgesi veya Leine Vadisi gibi Hannover’i çepeçevre saran dinlence yerleri, temiz bir havada ve cıvıl cıvıl ortamlarda boş zamanları değerlendirmek için çeşit çeşit sunmaktadır.
Fuar ve etkinlik şehri olan Hannover’e, Hannover Havalimanı, A2 ve A7 Otobanları ve şehirler arası hızlı tren (ICE) ağıyla hızlı ve rahat bir şekilde ulaşılabilir. Tüm bölgeyi kuşatan toplu taşıma araçları bölgedeki bütün şehirleri birbirine bağlar. Hannover’de harika bir zaman geçirmeniz için sizleri davet ediyoruz.