Prasa

Region Hanower: Położony centralnie w sercu Europy!

Partner w zakresie targów światowych, globalnego biznesu, inwestycji, rekreacji i turystyki: Silna gospodarka w centrum Europy, doskonałe połączenia komunikacyjne i fascynujące bogactwo oferty rekreacyjnej – w Hanowerze i Dolnej Saksonii wszystko to idzie w parze ze znakomitą, a przy tym finansowo osiągalną ofertą mieszkaniową i naturalnym pięknem przyrody, do której jest bliżej niż w którymkolwiek innym mieście w Niemczech.

Szczególne związki: Partnerstwo miast Hanoweru i Poznania

Alter Markt in Poznań

Partnerstwo miast pomiędzy Poznaniem i Hanowerem powołane zostało do życia 37 lat temu, 29 października 1979 roku. Dzisiaj wiele nici aktywnie łączy społeczności obu miast. Na przykład hanowerska straż pożarna, Wyższa Szkoła Hanowerska, Fuchsbau Festival, festiwal Fête de la Musique czy liczne  stowarzyszenia prowadzą intensywną kooperację z partnerami w Poznaniu. Również  Rady i administracje obu miast pielęgnują dobre kontakty i wymieniają się doświadczeniami w zakresie pracy komunalnej, jak ostatnio w przypadku gospodarki mieszkaniowej i polityki prorodzinnej.

Polska partneremTargów Hanowerskich 2017

Targi Hanowerskie (HANNOVER MESSE), jako jedne z najważniejszych na świecie targów przemysłowych, są odpowiednim miejscem do atrakcyjnego zaprezentowania siły polskiej gospodarki i dalszego intensyfikowania relacji ekonomicznych  – zwłaszcza pomiędzy Polską i Niemcami. Targi Hanowerskie odbędą się od 24-go do 28-go kwietnia na terenach wystawowych w Hanowerze. Są to największe tereny wystawowe na świecie. Jako miejsce targów HANNOVER MESSE i CeBIT są one co roku wizytówką innowacji technologicznych.

Siła gospodarcza i jakość życia

Hanower ma do zaoferowania dużo więcej: najwyższą jakość życia i znakomite środowisko dla codziennej pracy i wzrostu gospodarczego. Renomowane uczelnie wyższe, międzynarodowe targi i silny przemysł zaawansowanych technologii czynią z Hanoweru jedną z najbardziej nowoczesnych lokalizacji w Niemczech. Mieszka tu ponad 1 milion osób. W promieniu 500 km można osiągnąć 130 miliony osób, cztery największe europejskie porty kontenerowe, pięć stolic i wszystkie najważniejsze niemiecke ośrodki przemysłowe.

 

Odnoszący sukcesy globalni gracze i przedsiębiostwa wyspecjalizowane

VGH Versicherungen

Wielkie, znane na całym świecie marki są symbolem bumu gospodarczego w Regionie Hanower, w którym działają takie przedsiębiorstwa jak Abbott, Continental, Johnson Controls, Bahlsen, BREE, KIND Hörgeräte, Komatsu-Hanomag, Koncia Minolta, MTU Maintenance, Pelikan, Rossmann, Sennheiser electronic, Solvay Deutschland, TUI i WABCO – wszystkie one mają tu swoje centrale. Zatrudniające 16.000 pracowników Zakłady Pojazdów Użytkowych Volkswagen są największym pracodawcą w mieście, a 32.000 osób pracuje na rzecz produkcji i zaopatrzenia w przemyśle motoryzacyjnym w Hanowerze.

Istotną rolę w mieście odgrywa wiele dużych firm ubezpieczeniowych, takich jak Concordia, VGH i VHV, nie wspominając o grupie Talanx, której marki Hannover Rück i HDI mają w Hanowerze swoje centrale. Ponadto w mieście swoje siedziby lub oddziały mają także ważni dostawcy usług finansowych (Swiss Life, Nord / LB) oraz Hanowerska Giełda.

Sektor mediów niemieckich reprezentowany jest przez takich globalnych graczy jak wydawnictwa Madsack i Schlütersche Verlagsgesellschaft oraz producenta telewizyjnego TVN. Oprócz dwóch głównych niemieckich kanałów telewizyjnych ARD i ZDF z Hanoweru nadają liczne prywatne rozgłośnie radiowe i stacje telewizyjne.

Portal internetowy dla specjalistów: http://www.hannover.de/en/specialists

(w języku angielskim)

 

Natura i spokój – a także zalety dużego miasta

Maschseefest Hannover

Wysoka jakość życia w Hanowerze jest widoczna na każdym kroku: wysokiej klasy wydarzenia kulturalne i sportowe, imponująca liczba muzeów, fantastyczne możliwości zakupów na jednym z największych niemieckich deptaków, a także słynne Ogrody Królewskie w Herrenhausen i malownicze stare miasto. Ogrody Królewskie są sceną Międzynarodowego Konkursu Sztucznych Ogni, podczas którego od maja do sierpnia swoje umiejętności demonstrują najlepsze zespoły z całego świata. 2-go września 2017 o tytuł mistrzowski walczyć będzie polska drużyna SUREX.

Legendarne wydarzenia, takie jak Festiwal nad jeziorem Maschsee czy największa na świecie parada strzelców kurkowych, niezawodnie przyciągają ogromne rzesze turystów i mieszkańców. Kraj Związkowy Dolnej Saksonii słynie z koni i niekończących się dróg rowerowych, prowadzących wzdłuż rzek czy też po wyżynach Gór Smolnych (Harz). Ale i miłośnicy welness czy turystyki miejskiej znajdą tu bogatą i interesującą ofertę. Dolna Saksonia, położona na północnym zachodzie Niemiec, jest drugim pod względem powierzchni krajem związkowym. A dzięki ponad 41 milionom turystów nocujących tu rocznie zajmuje 5 miejsce wśród najpopularniejszych landów niemieckich. Ponad 10% przyjeżdżających gości to cudzoziemcy.

Z okazji partnerstwa Polski w TARGACH HANOWERSKICH 2017 Hanower Marketing i Turystyka sp. o.o rozbudowała hanowerskie strony internetowe w języku polskim, szczególnie w zakresie gospodarki i turystyki. Informacje znajdują się pod adresem:

Witamy w Dolnej Saksonii,
witamy w Regionie Hanower!

 

Kontakt dla prasy:

Hannover Marketing und Tourismus GmbH
Maike Scheunemann, Ricarda Schnieder
presse@hannover-marketing.de
0049 – 511 - 12349026

Последнее обновление: 13 дек. 2016 г.